Paşada | Mustafakemalpaşa' nın Haber Sitesi

Mustafakemalpaşa Spor Kompleksi İçin İmzalar Atılıyor

Mustafakemalpaşanın da yer aldığı spor yatırımlarıyla ilgili yarın Ankara’da imza töreni yapılacak.

Mustafakemalpaşa Spor Kompleksi İçin İmzalar Atılıyor
18 Kasım 2019 - 12:19

Bursa’nın beklediği spor yatırımlarıyla ilgili yarın Ankara’da imza töreni var. Atletizm Salonu, Mustafakemalpaşa Spor Kompleksi, Vakıf Kent Parkı ve Alaçam Gençlik Merkezi protokolün yıldızı olan projeler.

TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu, amatör spora destek amacıyla sahaların yenilenmesi ve ilçelere yapılacak spor tesislerinin toplam 100 milyon lirayı bulduğunu açıkladı.

Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz da Hakan Çavuşoğlu’nun açıklamalarını bugünkü köşesine taşıdı.

Bursa’yı ‘sporun merkezi’ yapacak büyük projeler için imzalar atılıyor

Bir ay önceydi… Bursa’yı ziyaret eden Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu katıldığı toplantılarda Bursa için önemli spor yatırımları için destekler, beklenen yatırımlar için de müjdeler verdi.

İşte…

O destek ve müjdeler yarın Ankara’da atılacak imzalarla somut hale geliyor.

Saat 09.30’da başlayacak Bursa için imza törenine Bursa milletvekilleri yanında başta Büyükşehir Belediye Bakanı Alinur Aktaş olmak üzere ilçe belediye başkanları katılacaklar.

AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman da törende bulunacak.

Programı öğrenince…

Töreni geçen hafta açıklayan AK Parti Bursa Milletvekili ve TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu’nu aradık.

Aradığımızda…

Cumartesi günü rahatsızlanıp serumla ayağa kalkmasına karşın Meclis’teki çalışma odasında pazar mesaisi yapıyordu. “Ben de tam bunun üzerinde çalışıyordum” dedi ve şunu söyledi:

“Gençlik ve Spor Bakanımız gerek bizim önerdiğimiz, gerek Bakanlığının programında olan Bursa yatırımları konusunda çok hassas.”

Heyecan duyduğu şu:

“Milletvekili arkadaşlarımız, belediye başkanlarımız ve il başkanımızla birlikte Bursa’yı sporun merkezi yapacak protokolü imzalayacağız.”

Sonra da, Bursa için 4 önemli spor yatırımını açıkladı:

Bir…

“Ülkemizde yalnızca İstanbul’da Atletizm Salonu var. İkincisi Bursa’mızda Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Osmangazi Belediyemiz işbirliğiyle yapılıyor. Tartan pistle ilgili sorun aşıldı ve pist yapımını Bakanlık üstlendi.”

İki…

“Türkiye’nin en büyük spor komplekslerinden biri Mustafakemalpaşa ilçemizde yapılıyor, fakat geçen dönem yarım kaldı. Spor salonu yanında sinemadan tiyatroya, sergi salonundan atölyelere kadar her şey olan projeyi Gençlik ve Spor Bakanlığımız tamamlayacak.”

Üç…

“Yıldırım ilçemizdeki Vakıf Mahallemizde Büyükşehir Belediyemiz ile Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından büyük bir Kent Parkı yapılıyor.”

Dört…

“Yine Türkiye’nin en büyük Gençlik Kamplarından birini Bakanlığımız Alaçam’da yapıyor. Doğal ortamıyla Türkiye’nin en güzel kampı olacak.”

 

Kaynak: Bursa’yı ‘sporun merkezi’ yapacak büyük projeler için imzalar atılıyor – Ahmet Emin Yılmaz

REKLAM ALANI 3

(728x90px)

© 2019 - Pasada.com.tr | Mustafakemalpaşa Haberleri. Tüm hakları saklıdır. | Haber içerikleri izinsiz kopyalanamaz.

Open chat
1
Merhaba;
Mesaj göndermek için alttaki simgeyi tıklayınız.
Powered by