Paşada | Mustafakemalpaşa' nın Haber Sitesi

PAŞADER’den Muhtarlara İlk Yardım Eğitimi

Mustafakemalpaşalılar Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Mustafakemalpaşalı muhtarlara temel ilk yardım eğitimi düzenledi.

PAŞADER’den Muhtarlara İlk Yardım Eğitimi
11 Şubat 2020 - 19:43

PAŞADER ve Bursa İl Sağlık Müdürlüğü iş birliği ve Mustafakemalpaşa Belediyesi himayesinde gerçekleşen eğitimde, olası bir ilkyardım durumunda yapılması ve yapılmaması gerekenler anlatılarak, uygulamalı bir şekilde gösterildi.

Eğitimde ilk yardımın temel amacı anlatılırken, yaralanmalardan yanıklara, kazalardan kalp krizine kadar pek çok konuda muhtarlar bilgilendirildi.

Eğitim sonunda, sertifika töreninde konuşan Bursa İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Doktor Hüseyin Kaplan, ilk yardım eğitimine Mustafakemalpaşalı muhtarların gösterdiği ilgiden duyduğu mutluluğu dile getirirken, özellikle sağlık birimlerine uzak köylerde yaşayanlar için bu eğitimin ne kadar önemli olduğunu vurguladı.

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kandar da, böyle bir önemli bir eğitim için PAŞADER ve Sağlık Müdürlüğüne teşekkür ederek; “İnşallah bu eğitimde öğrendiklerinizi uygulamaya gerek kalmaz, ancak hayatın karşımıza neler çıkartacağı belli olmuyor. Muhtarlarımızın her konuda olduğu gibi, ilk yardım konusunda da bilgilenmeleri hepimizi mutlu ediyor” dedi.© 2019 - Pasada.com.tr | Mustafakemalpaşa Haberleri. Tüm hakları saklıdır. | Haber içerikleri izinsiz kopyalanamaz.

Open chat
1
Merhaba;
Mesaj göndermek için alttaki simgeyi tıklayınız.
Powered by